Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 00:00

V Šali vyrastie výroba argónu za milióny

V Šali vyrastie výroba argónu za milióny
Zdroj: Messer Tatragas

Ročná produkcia argónu na úrovni 7 500 ton. Tak bude vyzerať nový závod v Šali, ktorý plánuje postaviť spoločnosť Messer Tatragas. Investícia sa vyšplhá na desať miliónov eur a výroba by sa mala byť začať do dvoch rokov. Spoločnosť v regióne už teraz zabezpečuje aktivity revíznej a údržbárskej prevádzky plynových fliaš pre celú strednú Európu a týmto krokom plánuje upevniť svoju pozíciu na trhu s technickými plynmi. „Bude to najväčšia výroba argónu na Slovensku a zároveň prvá výrobňa argónu v Messer Group spracovaním odplynu,“ uviedol konateľ spoločnosti Messer Tatragas Michal Paľa.

Množstvo využití
Tým narážal na fakt, že výroba bude zameraná na technológiu spracovania odplynu z vedľajšieho výrobného podniku na výrobu čpavku. Jeho jednotlivé zložky budú kryogénne separované a následne poslané naspäť do výrobnej jednotky, z ktorej prišli, ako suroviny.


Vyrobený čistý argón bude určený na ďalší pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.