Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Budúca prevádzka Novák stojí na elektrárňach

Hornonitrianske bane sú súkromnou spoločnosťou, a tak štát nemá prečo rozhodovať o ich zatváraní, hovorí pre HN Jozef Badida, analytik portálu energieprevas.sk.

Budúca prevádzka Novák stojí na elektrárňach
Zdroj: Archív HN

Čo prináša nový dokument Komisie, súhlasíte s tým, čo prezentuje?
Na globálnej úrovni sme podpísali Parížsku klimatickú dohodu, členské štáty Európskej únie veľmi intenzívne diskutujú o prechode na nízkouhlíkové hospodárstvo a zároveň stanovujú termíny zatvárania uhoľných elektrární. Aj slovenská vláda rozhodla o ukončení podpory výroby elektriny z domáceho uhlia, ktorá finančne zaťažuje všetky slovenské domácnosti a podnikateľov, len čo dôjde k posilneniu prenosovej sústavy, najneskôr však v roku 2023. Navyše sa aj na Slovensku očakáva zvyšovanie podielu OZE v energetike, čo je v teplárenstve spojené s prechodom od uhlia k biomase. Trend je teda jasný, odklon od spaľovania uhlia či

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.