Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Šport biznisu sa darí. Ľudia míňajú viac

Na Slovensku sa predajcom športových potrieb darí. Výnimkou je stratový Exisport, ktorý mení majiteľa.

Šport biznisu sa darí. Ľudia míňajú viac
Zdroj: Archív HN

Zdravý a aktívny životný štýl je v posledných rokoch fenoménom aj na Slovensku. Okrem preplnených fitnescentier to dokazujú aj neustále rastúce tržby najväčších predajcov športových potrieb. Za rok 2017 minuli zákazníci nakupujúci v predajniach A3 Sport, Decathlon, Exisport, Insportline, Intersport, Sportisimo a Sportsdirect spolu viac než 142 miliónov eur. To znamená, že od roku 2013 vzrástli tržby najväčších hráčov operujúcich na Slovensku v segmente športových potrieb o viac než 55 miliónov eur.


Koniec koncov, nadšenci majú v týchto predajniach pod jednou strechou možnosť neobmedzeného výberu akýchkoľvek športových potrieb, náradia, oblečenia, obuvi a doplnkov. A to bez ohľadu na to, či prepadli posilňovaniu, fitnes, outdoorovým športom, cyklistike, behu, korčuľovaniu alebo lyžovaniu.

Darí sa takmer všetkým
Bohatý výber, možnosť poradiť sa s odborníkom, rýchla dostupnosť predajne z bydliska či sezónne akcie – tieto benefity dokážu svojim zákazníkom ponúknuť najväčší hráči. „Obrat v segmente Šport medziročne rástol pri porovnaní rokov 2018 a 2017 o takmer dvesto percent a platí, že ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich kategórií v Alze,“ opísal vývoj športového segmentu Michal Frosch, biznis unit manažér pre segment športu na Alza.cz.


Čo sa týka počtu predajní aj výšky tržieb, na Slovensku jednoznačne vedie značka Sportisimo so 43 predajňami na celom Sloven

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.