Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Nové parkovanie v Bratislave? Dvakrát drahšie ako na východe

Košice k parkovaniu pustili súkromníka a vznikol chaos. Tejto chybe sa zrejme Bratislava vyhne, no poučiť sa môže aj z iných detailov.

Nové parkovanie v Bratislave? Dvakrát drahšie ako na východe
Zdroj: TASR

Príbeh parkovacej politiky v Košiciach sa začal písať ešte v roku 2015. Vtedy mesto doplatilo na to, že prevádzku parkovania zverilo do rúk súkromnej firme. Viacročný spor zastupiteľstva a občanov s firmou EEI sa definitívne skončil v januári tohto roku, keď organizáciu státia pre motoristov definitívne prevzalo mesto. „Košice prišli za posledné roky o veľmi veľa peňazí. Teší ma, že sme to zastavili,“ vyhlásil na začiatku roka primátor Košíc Jaroslav Polaček.


Tomuto prípadu sa podľa vlastných slov chcel vyvarovať primátor Bratislavy Matúš Vallo. Ten počas predstavovania parkovacích plánov pre hlavné mesto vyhlásil, že z riadenia parkovania nebude profitovať žiadna súkromná firma.

Parkovanie stojí na rezidenčných kartách
Po tom, ako Košice parkovanie prevzali, je systém s Bratisla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.