Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 14:27 Aktualizované dňa 15.04.2019 o 14:41

Bašternáka obvinili z ďalšieho trestného činu

Vznesené obvinenie sa týka ďalšieho zločinu skrátenia dane a poistného.

Podnikateľ Ladislav Bašternák čelí ďalšiemu obvineniu. Informáciu priniesla polícia na sociálnej sieti.

Vznesené obvinenie sa týka ďalšieho zločinu skrátenia dane a poistného.

Polícia tvrdí, že obvinený podal v mene spoločnosti na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k DPH za zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod.

Ten spočíval v prevode nehnuteľnosti - bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence, kde skrátila DPH vo výške 200-tisíc eur.

Bašternák si momentálne odpykáva päťročný trest v inej trestnej veci v Dubnici.

Bašternák napriek tomu, že bol odsúdený na päťročný trest odňatia slobody, sa môže relatívne po odpykaní dvoch tretín alebo dokonca len polovice trestu dostať na slobodu. O jeho podmienečnom prepustení za splnenia viacerých podmienok by napokon rozhodoval súd, v obvode ktorého si Bašternák bude trest odpykávať.

​Bašternák sa na vynesení verdiktu nezúčastnil, zastupoval ho jeho obhajca Peter Filip. KS len potvrdil minuloročný verdikt nižšieho Okresného súdu Bratislava II v tejto veci. Verdikt bol právoplatný a nebolo možné voči nemu sa riadne odvolať.

Filip nevylúčil, že podá mimoriadny opravný prostriedok. Verdikt nekomentoval, len ho rešpektuje a počká si na písomné vyhotovenie rozsudku.

Bašternákovi prepadá aj majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Prepadnutím majetku sa od minulého týždňa zaoberá príslušný konkurzný súd - Okresný súd Bratislava 1, ktorý bol o tejto časti rozsudku z KS Bratislava minulý týždeň informovaný.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.