Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 10:48

Američania investujú na Slovensku. Do talentov pôjdu milióny dolárov

Spoločnosť GoHealth plánuje v priebehu nasledujúcich rokov na Slovensku investovať vyše 15 miliónov dolárov.

Američania investujú na Slovensku. Do talentov pôjdu milióny dolárov
Zdroj: Pixabay

Americká spoločnosť GoHealth plánuje na Slovensku investovať 15 miliónov do technologických talentov. Okrem peňazí chce vytvoriť dve desiatky nových pracovných miest a otvoriť pobočku v Košiciach.

Len nedávno táto softvérová spoločnosť dokončila akvizíciu firmy Creatix vrátane jej 80 členného slovenského tímu. 

Tento krok prichádza po úspešnom štvorročnom partnerstve oboch spoločností. Creatix je vývojárska softvérová firma z Chicaga s pobočkou na Slovensku, kde pôsobí 80 zamestnancov. 

Do talentov pôjdu milióny dolárov

GoHealth plánuje v najbližších rokoch investovať viac ako 15 miliónov dolárov, aby rozšírila svoje aktivity v našom regióne a využila tak slovenské technologické talenty, píše sa v tlačovej správe.

“Slovensko je kľúčovým elementom rastu spoločnosti GoHealth, ktorá rozširuje svoju globálnu značku,” hovorí CEO spoločnosti David Jelinek. „S Creatix sme na Slovensku investovali od samého počiatku a plánujeme v tom pokračovať aj naďalej - už ako súčasť značky GoHealth,“ dodáva Jelinek.

Spoločnosť GoHealth vníma Slovensko ako špičku v oblasti vývoja softvéru. Prostredníctvom slovenského tímu z Creatix rozširuje svoju základňu vývojárov. Vďaka tomu dokáže držať krok s dopytom služieb v oblasti poskytovania cenovo dostupného zdravotného poistenia.   

Nové miesta a pobočka v Košiciach

Na Slovensku firma plánuje vytvoriť približne dvadsať nových pracovných miest. Okrem rozšírenia kancelárií v Bratislave chystá otvoriť pobočku aj v Košiciach.    

Creatix síce začína fungovať pod názvom GoHealth, bude však aj naďalej podporovať svoju nezávislú základňu startupových klientov počas prechodného obdobia.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.