Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 10:48

Američania investujú na Slovensku. Do talentov pôjdu milióny dolárov

Spoločnosť GoHealth plánuje v priebehu nasledujúcich rokov na Slovensku investovať vyše 15 miliónov dolárov.

Američania investujú na Slovensku. Do talentov pôjdu milióny dolárov
Zdroj: Pixabay

Americká spoločnosť GoHealth plánuje na Slovensku investovať 15 miliónov do technologických talentov. Okrem peňazí chce vytvoriť dve desiatky nových pracovných miest a otvoriť pobočku v Košiciach.

Len nedávno táto softvérová spoločnosť dokončila akvizíciu firmy Creatix vrátane jej 80 členného slovenského tímu. 

Tento krok prichádza po úspešnom štvorročnom partnerstve oboch spoločností. Creatix je vývojárska softvérová firma z Chicaga s pobočkou na Slovensku, kde pôsobí 80 zamestnancov. 

Do talentov pôjdu milióny dolárov

GoHealth plánuje v najbližších rokoch investovať viac ako 15 miliónov dolárov, aby rozšírila svoje aktivity v našom regióne a využila tak slovenské technologické talenty, píše sa v tlačovej správe.

“Slovensko je kľúčovým elementom rastu spoločnosti GoHealth, ktorá rozširuje svoju globálnu značku,” hovorí CEO spoločnosti David Jelinek. „S Creatix sme na Slovensku investovali od samého počiatku a plánujeme v tom pokračovať aj naďalej - už ako súčasť značky GoHealth,“ dodáva Jelinek.

Spoločnosť GoHealth vníma Slovensko ako špičku v oblasti vývoja softvéru. Prostredníctvom slovenského tímu z Creatix rozširuje svoju základňu vývojárov. Vďaka tomu dokáže držať krok s dopytom služieb v oblasti poskytovania cenovo dostupného zdravotného poistenia.   

Nové miesta a pobočka v Košiciach

Na Slovensku firma plánuje vytvoriť približne dvadsať nových pracovných miest. Okrem rozšírenia kancelárií v Bratislave chystá otvoriť pobočku aj v Košiciach.    

Creatix síce začína fungovať pod názvom GoHealth, bude však aj naďalej podporovať svoju nezávislú základňu startupových klientov počas prechodného obdobia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.