Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 00:00

Šiesty most cez Dunaj môže vyvolať ekologickú katastrofu aj kolaps Bratislavy

Na stavbu nultého obchvatu Bratislavy údajne používajú nebezpečný materiál, ohrozujú tak pitnú vodu.

Mierime z centra hlavného mesta do Jaroviec. Práve tu má totiž vniknúť šiesty most cez Dunaj, ktorý je súčasťou bratislavského nultého obchvatu. To, že sa blížime k stavbe, napovedajú kúdoly prachu, ktoré sa vznášajú v ovzduší. Asfaltka je zablatená.

Keď zastaneme na parkovisku neďaleko cyklotrasy, ktorá vedie pod staveniskom, prejde okolo nás desiatka nákladných áut. Na stavbe je pracovný ruch. Nič nenasvedčuje tomu, že polícia nedávno zatkla manažéra firmy D4R7 Construction, ktorá je zhotoviteľom stavby.

Stavba plná škandálov
Nový most na území Bratislavy mal byť postavený na pylónoch, okolo ktorých mala obtekať voda. Pôvodný zámer, na základe ktorého bolo vydané stavebné povolenie, však už neplatí.

„Malo to byť estetické aj ekologické riešenie. Dnes vidíme, že sa tu robí násyp a sú veľké pochybnosti o tom, čo do toho násypu vlastne ide,“ hovorí Jozef Uhler, šéf mestskej dopravnej komisie a starosta mestskej časti Jarovce.

Ukazuje prit

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.