Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Dvaja farmári si uplatňujú na jednu plochu dotácie pri čerpaní eurofondov na pôdu. Takýmto prípadom by mal zabrániť nový systém pozemkových úprav. Agrorezort to chce presadiť pri výbere katastrálnych území.


Aké prínosy vzídu z pozemkových úprav:
1. zvýšenie cien pozemkov vlastníkov
2. rozhýbanie trhu s pôdou
3. naštartovanie výstavby na scelených územiach
4. lacnejšie stavby ciest a ďalších zariadení v krajine, ako objektov proti povodniam či proti suchu
5. lepšia ochrana prírody plus zadržiavanie vody v krajine

Dvaja farmári vykážu štátu tú istú plochu, na ktorú potom od Pôdohospodárskej platobnej agentúry žiadajú dotácie. Taká býva realita na Slovensku pri čerpaní eurofondov. Takéto problematické lokality by sa mali ako prvé dostať na zoznam katastrálnych území, v ktorých by mali konečne odštartovať pozemkové úpravy. Návrh opatrení na ich urýchlenú realizáciu predsta

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.