Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 00:00

Žiga chce zmenu vedenia elektrární

Minister hospodárstva ohlásil, že podnikne rázne kroky kvôli predraženiu Mochoviec. O prešetrovaných podvodoch vraj nevedel.

Žiga chce zmenu vedenia elektrární
Zdroj: Pavol Funtál

Za predraženie o 270 miliónov eur a odklad spustenia o osem mesiacov budú padať hlavy vo vedení Slovenských elektrární. To je požiadavka, ktorú má ako tretinový vlastník firmy štát. Minister hospodárstva Peter Žiga zároveň na utorkovej mimoriadnej tlačovej konferencii týkajúcej sa situácie v Mochovciach vyhlásil, že o podozrivej činnosti, kvôli ktorej v pondelok NAKA zatkla bývalého riaditeľa Slovenských elektrární Paola Ruzziniho a obvinila aj jeho nasledovníka Nicolu Cotugna, napriek svojmu pôsobeniu v rezorte v tom čase nevedel. Slovenské elektrárne sa k situácii od pondelka nevyjadrili.

Minister o podvodoch nevedel
Taliani, ktorých polícia obvinila z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, mali počas svojho pôsobenia vo vedení spôsobiť firme škodu zhruba 22 až 25 miliónov eur. Priamy súvis meškania dostavby Mochoviec a podozrení z tunelovania spoločnosti však Žiga zatiaľ potvrdiť nechcel. „Keďže ide o živý prípad, bol by som rád otvorenejší, no musím zachovávať isté pravidlá vyšetrovania,“ skonštatoval.


Na informáciu, že by pondelkový zásah mal súvisieť so zákazkou Slovenských elektrární z roku 2010, ktorú mala firma získať rokovaním bez výzvy na súťaž, Žiga tiež reagoval, že o tom prehľad nemal.

Zároveň však uvie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.