Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 00:00

Bigboard odkúpil firmu Hypermedia. Získa aj portál so zľavami a bazár

Bigboard odkúpil firmu Hypermedia. Získa aj portál so zľavami a bazár
Zdroj: The Active Times

Spoločnosť Bigboard tento týždeň oznámila nákup väčšinového podielu vo firme Hypermedia. Tá prevádzkuje portály Hyperinzercia, Hyperreality či Hyperzľavy a pozastavený bazár Hyperdovoz. Ten sa minulý rok dostal do finančných problémov. Financie od Bigboardu by mu mohli pomôcť sa z nich dostať.

„Vstup do online médií sme plánovali dlhšie,“ uviedol Richard Fuxa, predseda Predstavenstva Bigboardu. „Teraz sa nám podarilo vstúpiť do spoločnosti, kde vidíme výrazný rastúci potenciál,“ dodal. Bigboard doteraz podnikal najmä v prenájme veľkých reklamných nosičov.

Rozšírenie pôsobností
Akvizíciou Hypermédií chce firma rozšíriť svoje pôsobenie aj do online reklamy. Rada by ich do budúcnosti prepojila s už fungujúcimi reklamami na bilbordoch. Bigboard by sa tak podľa vlastných slov mal stať takou firmou, ktorá bude zákazníkom takú kombináciu ponúkať.


HyperMedia si od vstupu Bigboardu sľubujú finančnú stabilizáciu. „Spojenie s týmto poskytovateľom reklamy pre nás tiež znamená marketingovú výhodu, ktorú nemá žiadny iný konkurent a my ju plánujeme naplno využiť,“ povedal zakladateľ Hypermédie Peter Beneš.

Bigboard akvizíciou vstúpil aj do biznisu zľavových portálov. Portá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.