Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 10:55 Aktualizované dňa 23.04.2019 o 12:21

Dvojakej kvalite odzvonilo, verí Matečná. Má výzvu pre výrobcov potravín

Na prispôsobenie sa novým pravidlám budú mať výrobcovia dva roky.

Európsky parlament minulý týždeň schválil modernizačnú smernicu, ktorá rozširuje aktuálnu definíciu klamlivých obchodných praktík. Za ne by sa mohla v budúcnosti považovať aj dvojaká kvalita tovarov, ktoré sú propagované v rôznych štátoch ako rovnaké, hoci majú výrazne odlišné zloženie.

Šéfka agrorezortu Gabriela Matečná na dnešnej tlačovej konferencii informovala o viac než 20 krokoch, ktoré ministerstvo a koaličná SNS urobila za posledné dva roky preto, aby sa jej podarilo na pôde Európskeho parlamentu presadiť nekalé obchodné praktiky a dvojakú kvalitu potravín.

„Tieto témy prudko súvisia so spotrebiteľom. Výsledkom tohto nášho úsilia je nová európska legislatíva, ktorá pomáha poľnohospodárom, potravinárom a v neposlednom rade spotrebiteľom,“ povedala Matečná.

Hrozia miliónové pokuty

Ministerka tiež uviedla, že problém sa najviac dotýka krajín strednej a východnej Európy. „Mali sme niekoľko stretnutí a konferencií, ktoré preukázali, že napríklad v mäsových výrobkoch máme menej mäsa, napriek tomu, že obal bol rovnaký. Verím, že takejto dvojakej kvalite už odzvonilo,“ povedala Matečná.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.