Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 16:11

Do zahraničia smeruje množstvo talentov, tvrdí odborník. Ako ich udržať na Slovensku?

  • Pozrite si rozhovor s riaditeľom americkej obchodnej komory Ronaldom Blaškom v HNtelevízii.
  • Prečo Slovensko v investícií do vedy a výskumu zaostáva?
  • Dajú sa talenty na Slovensku udržať?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Riaditeľ americkej obchodnej komory Ronald Blaško tvrdí, že Slovensko vrámci investícií do vedy a výskumu zaostáva.

V rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou naznačil, aké sú hlavné dôvody nízkej podpory pre vedu a výskum na Slovensku.

Blaško tvrdí, že krajiny, ktoré boli na podobnej štartovacej pozícii, ako malo Slovensko, nám ušli. Ako jeden z dôvodov uvádza, že táto téma nebola prioritou za žiadnej vlády.

"Téma inovácií občas zaznie, ale žiadna konkrétna stratégia nie je na programe dňa," vysvetľuje v rozhovore. Prioritou vlády bolo znižovanie nezamestnanosti, čo sa jej podarilo, kedže máme rekordne nízku nezamestnanosť, dodáva. 

Podľa Blaška podpora nemusí byť len finančná. "Úlohou vlády je vytvoriť aj dobré zázemie pre podporu vedy a výskumu," tvrdí riaditeľ americkej obchodnej komory.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.