Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 18:00

Rozšírenie projektu Eurovea sa blíži. Pozrite si nové vizualizácie

​V projekte, ktorý má byť dokončený v roku 2023 pribudne minimálne 551 nových bytových jednotiek.

Developer J&T Real Estate odhaľuje čoraz viac informácií k projektu Eurovea II, ktorý rozšíri existujúcu zónu na nábreží Dunaja. Na prezentáciu projektu spustil novú webovú stránku, kde ukázal aj nové vizualizácie budúcej štvrte.

​V projekte, ktorý má byť dokončený v roku 2023 pribudne minimálne 551 nových bytových jednotiek v objektoch Ganz House (pôvodne nazvanom Triangel), v Eurovea Riverside, ktorá priamo nadväzuje na existujúcu obytnú zástavbu Eurovey ako aj v mrakodrape Eurovea Tower. 

​Projekt rozšíri aj nákupné centrum. Pribudne v ňom 25-tisíc štvorcových metrov plochy. Rozšíri sa kino, pribudne promenáda na nábreží a v projekte vznikne najväčší foodcourt.

​Eurovea II po svojom dokončení poskytne aj rozsiahle kancelárske priestory. Komplex Pribinova X poskytne 18-tisíc metrov štvorcových, Pribinova Y ďalších 22-tisíc metrov štvorcových. Najväčšou budovou však bude East Tower & Congress, ktorá poskytne až viac ako 39-tisíc metrov štvorcových plochy. Jej súčasťou bude aj kongresové centrum s rozlohou 8-tisíc metrov štvorcových. 

Developer v lokalite aktuálne vykonáva sanačné a prípravné práce, s výstavbou by chcel začať v priebehu tohto roka. Stále však čaká na územné rozhodnutie, ku ktorému prišlo množstvo odvolaní. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.