Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 00:00

Polovica ciest na západe Slovenska je rozbitá

Na opravy komunikácií prvej triedy sľúbila tento rok vláda 90 miliónov.

Polovica ciest na západe Slovenska je rozbitá
Zdroj: HN Peter Mayer

Prevažnú časť presunu zo Štúrova do Levíc by ste sa viezli po „sedemdesiatšestke“. Vodič by si mohol dovoliť aj zákonom povolenú maximálnu rýchlosť, teda deväťdesiatku. Ponáhľať sa však neoplatí. Podľa meraní cestárov totiž patrí k najrozbitejším vozovkám v krajine. Údaje Slovenskej správy ciest ukazujú, že viac než 60 percent cesty I/76 v levickom okrese je pre množstvo výtlkov a vyjazdených koľají v nevyhovujúcom, alebo priam havarijnom stave. Ministerstvo dopravy avizuje mimoriadnu dotáciu na opravu podobných úsekov, podľa analytikov však môže ísť o nesplniteľné predvolebné sľuby.

Z roka na rok horšie
Stav ciest prvej triedy na Slovensku je dlho ignorovanou katastrofou, ktorá neunikla ani vládnym analytikom. Minulý týždeň publikovala Implementačná jednotka Útvaru hodnoty za peniaze správu, v ktorej dopravné tepny podrobili ostrej kritike. „V roku 2018 sa medziročne zvýšil podiel ciest v havarijnom stave o 15 percent. N

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.