Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 15:25 Aktualizované dňa 24.04.2019 o 15:56

Tesco chystá veľkú investíciu v Petržalke. Vznikne nové nákupné centrum

  • ​Nové nákupné centrum by malo okrem súčasného hypermarketu ponúknuť viac ako 50 obchodov, dvanásť kaviarní a reštaurácií.
  • Spoločnosť má na Slovensku ďalšie nákupné centrá Galéria aj pri hypermarketoch v bratislavskom Lamači, v Nitre, Dunajskej Strede a v Trnave.
Obchodný dom Galéria (vizualizácia)
Zdroj: Tesco

Presne o rok by sa mali otvoriť brány ďalšieho obchodného centra. Vznikne prestavbou hypermarketu Tesco na nové nákupné centrum Galéria. „Vytvorenie novej Galérie v Petržalke je najväčšou investíciou Tesca na Slovensku od roku 2017, keď sme pri Galante otvorili najväčšie distribučné centrum v strednej Európe. Projekt Galérie sme dlhodobo pripravovali aj na základe zákazníckeho prieskumu,“ konštatuje výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku Martin Kuruc.

​Nákupné centrum by malo okrem súčasného hypermarketu ponúknuť viac ako 50 obchodov známych obchodných reťazcov a tiež 12 kaviarní a reštaurácií. Viac ako polovicu celkovej rozlohy zaberie hypermarket Tesco s plochou vyše 6,7 tisíca štvorcových metrov.

Nové obchodné stredisko zintenzívni konkurenčný boj v Petržalke. V jeho tesnom susedstve sa nachádza Petržalská tržnica, za ktorou stojí domáca retailová skupina Terno. O kúsok ďalej sa nachádza obchodné centrum Danubia. Na Slovensku nejde o prvé nákupné centrum Galéria, podobné vyrástli aj v hypermarketoch v bratislavskom Lamači, Nitre, Dunajskej Strede a Trnave.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.