Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 09:40 Aktualizované dňa 25.04.2019 o 11:18

Uber sa vrátil do Bratislavy. Sľubuje, že ceny ostanú na pôvodnej úrovni

Už dnes sa vrátila na slovenský trh alternatívna taxislužba, ktorá sa na základe súdneho rozhodnutia musela v marci 2018 stiahnuť z trhu.

Uber sa vrátil do Bratislavy. Sľubuje, že ceny ostanú na pôvodnej úrovni
Zdroj: Reuters

Pár minút po 10 hodine sa v aplikácii Uberu, po takmer roku, zmenil stav „vo vašej krajine nedostupný” na dostupný. Zatiaľ však len v Bratislave. Po roku sa tak vrátila do zoznamu 600 miest po celom svete, kde sa jazdi prostredníctvom tejto digitálnej platformy.

Uplynul zhruba rok odvtedy, ako zo slovenských ciest odišli autá jazdiace pod silnou značkou digitálnej platformy Uber.

Slovenské súdy totiž rozhodli, že firma bez povinných parkovacích miest a taxametrov na našom trhu pôsobiť nemôže.

Od začiatku apríla však štát zjemnil pravidlá pre taxislužby. A najväčšia digitálna platforma taxikárov na svete zareagovala prakticky okamžite.

„Nedávne legislatívne zmeny otvorili cestu k návratu Uberu späť do Bratislavy,“ potvrdil generálny manažér pre strednú a východnú Európu Ash Kebriti. Ten zároveň tvrdí, že Uber zmenil štýl podnikania.

„Stanovili sme si zodpovednejší kurz a pracujeme na väčšej spolupráci s mestami. Dobrý príklad je návrat do Bratislavy,” mysli si Kebriti. Ten sľúbil, že „zatiaľ sa ceny meniť nebudú”.

Napriek pôvodným plánom, v ktorých Uber plánoval vstúpiť na trh až od začiatku mája, kvôli blížiacim sa Majstrovstvám v ľadovom hokeji, ktoré Slovensko hostí už o pár týždňov, presunulo sa opätovné spustenie o týždeň skôr.

Uber plánuje spustiť svoju službu aj v Košiciach, avšak počas majstrovstiev to „určite nebude”.

Zároveň Kebriti potvdril, že v Bratislave sa spustilo Greenlight Centrum. V ňom budú mať šoféri možnosť komunikovať o svojich problémoch. Kebriti tvrdí, že na to, aby mohli vodiči jazdiť, musia byť platcami dane a vylučuje možnosť, že by mohlo dochádzať k porušovaniu nového zákona.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.