Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 19:30

Štát musí venovať pozornosť cestovnému ruchu, tvrdí odborník. Má zmysel ministerstvo turizmu?

  • Pozrite si rozhovor s generálnym manažérom Asociácie hotelov a reštaurácii na Slovensku Marekom Harbuľákom v HNtelevízii.
  • Ako sa darí cestovnému ruchu na Slovensku?
  • Pomôže hokejový šampionát k nárastu počtu turistov?
  • Má zmysel ministerstvo turizmu?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Uplynulý rok treba hodnotiť čo sa týka cestovného ruchu pozitívne, povedal v rozhovore HNtelevízie generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácii na Slovensku Marek Harbuľák.

"V porovnaní s minulými rokmi sa nám darilo držať krok s ostatnými krajinami Európy," povedal na margo turizmu na Slovensku Harbuľák. 

Zloženie návštevníkov sa za uplynulé roky nezmenilo. Najviac je to turistov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska a Nemecka, tvrdí.

Vysvetľuje, že okrem zahraničných turistov máme aj nárast domácich návštevníkov. "Vidíme, že tempo rastu domácich návštevníkov je vyšší, ako pri zahraničných," dodáva.  

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.