Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 19:30

Štát musí venovať pozornosť cestovnému ruchu, tvrdí odborník. Má zmysel ministerstvo turizmu?

  • Pozrite si rozhovor s generálnym manažérom Asociácie hotelov a reštaurácii na Slovensku Marekom Harbuľákom v HNtelevízii.
  • Ako sa darí cestovnému ruchu na Slovensku?
  • Pomôže hokejový šampionát k nárastu počtu turistov?
  • Má zmysel ministerstvo turizmu?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Uplynulý rok treba hodnotiť čo sa týka cestovného ruchu pozitívne, povedal v rozhovore HNtelevízie generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácii na Slovensku Marek Harbuľák.

"V porovnaní s minulými rokmi sa nám darilo držať krok s ostatnými krajinami Európy," povedal na margo turizmu na Slovensku Harbuľák. 

Zloženie návštevníkov sa za uplynulé roky nezmenilo. Najviac je to turistov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska a Nemecka, tvrdí.

Vysvetľuje, že okrem zahraničných turistov máme aj nárast domácich návštevníkov. "Vidíme, že tempo rastu domácich návštevníkov je vyšší, ako pri zahraničných," dodáva.  

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.