Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Z kedysi chudobnej štvrte, známej najmä prostitúciou, vyrastie luxusné zákutie Bratislavy

Projekt Nová Vydrica by mal stáť 200 miliónov eur.

Územie pod Bratislavským hradom s názvom Vydrica bolo osídlené už v stredoveku. V 60. rokoch dvadsiateho storočia bola vtedy chudobná štvrť, známa najmä prostitúciou, zrovnaná so zemou.

Stalo sa tak v súvislosti s výstavbou Mosta SNP. Odvtedy územie s rozlohou vyše troch hektárov chátra.

To aj napriek tomu, že sa tam nachádza aj jedna z najstarších a najhodnotnejších stavebných pamiatok na území Bratislavy, vodná veža. Zmeniť sa to chystá developer Vydrica Developments.

Ten predstavil finálnu podobu projektu Nová Vydrica, ktorá by podľa informácií HN mala stáť viac ako 200 miliónov eur. Predpokladaný termín dokončenia prvej z troch etáp je prvá polovica roku 2022.

Vydricu bude tvoriť kombinácia samostatných obytných budov, administratívnych priestorov a retailu. Stavebné práce súvisiace so začiatkom výstavby by mali byť spustené už onedlho.

Centrálnym verejným priestorom Novej Vydrice má byť podľa vizualizácií námestie v blízkosti vodnej veže.

​Okrem veže námestie zachová aj historické ľadové jamy, pozostatky Kempelenovho vodovodu či fragmenty pôvodného oporného múru. Usudzujúc podľa ceny bytov na blízkej Žižkovej ulici, môže cena nehnuteľnosti vo Vydrici prekročiť 5-tisíc eur za meter štvorcový.

Vďaka tomu sa v priebehu najbližších rokov, kedysi chudobná štvrť, môže premeniť na jedno z najluxusnejších zákutí hlavného mesta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.