Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 14:40

RTVS otočila trend, vlani hospodárila so ziskom

Vyplýva to z účtovnej závierky verejnoprávneho vysielateľa, ktorú v pondelok prerokovala a schválila Rada RTVS.

RTVS otočila trend, vlani hospodárila so ziskom
Zdroj: TASR

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) vykázala za rok 2018 kladný hospodársky výsledok, zisk dosiahol po zdanení skoro 143 tisíc eura. Vyplýva to z účtovnej závierky verejnoprávneho vysielateľa, ktorú v pondelok prerokovala a schválila Rada RTVS.

Časť prebytku vo výške cez 7148 eura (päť percent zisku) bude podľa uznesenia členov rady presunutá do rezervného fondu, zvyšok vo výške viac ako 135 tisíc eura sa použije na zníženie straty z minulých rokov, kumulovaná strata RTVS z minulých období sa tak zníži na sumu 34,6 milióna eura.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník na pondelkovom zasadnutí rady upozornil na to, že kladné hospodárenie dosiahol verejnoprávny vysielateľ po niekoľkých rokoch.

"Považujem to za výsledok veľmi tvrdej celoročnej práce mojich kolegov," zdôraznil Rezník. "Otvorene hovorím, že je to úspech, lebo sa podarilo otočiť trend, ktorý tu bol v minulosti," dodal. Verí, že RTVS bude pokračovať v začatej ceste.

Riaditeľka sekcie ekonomiky RTVS Radka Doehring taktiež považuje za veľmi cenný fakt, že sa neprehĺbila kumulovaná strata z minulých období.

"RTVS sa podarilo vygenerovať vyššie príjmy oproti rozpočtovaným v oblasti úhrad za služby verejnosti, ale aj predaja reklamného času, no najmä sa podarilo znížiť výrobné náklady na minútu vysielania," ozrejmila hlavné dôvody toho, že sa po roku 2015 podarilo RTVS opäť dosiahnuť kladný hospodársky výsledok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.