Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2019, 00:00

Výnosy z realít lákajú čoraz viac investícií

Slovenský realitný trh komerčných nehnuteľností bude ďalej rásť. Realitná bublina podľa odborníkov tak skoro nepraskne.

Výnosy z realít lákajú čoraz viac investícií
Zdroj: Marek Kmeť

Slovensko sa pre investorov do nehnuteľností radí medzi najperspektívnejšie európske krajiny. Investície do realitného trhu majú tento rok vzrásť o viac ako 20 percent nad hranicu jednej miliardy eur. Pomáha tomu najmä vysoká výnosnosť realitných projektov v porovnaní s trhmi bohatších krajín Európskej únie. Kým u nás realitno-poradenská spoločnosť CBRE očakáva tento rok výnosy okolo šiestich percent, v Nemecku alebo vo Francúzsku dosahujú len tri percentá.


Podľa analytikov z Finlordu za to môže priaznivá ekonomická situácia na Slovensku. Prudko rastú príjmy domácností a nadnárodné firmy sem presúvajú nielen výrobu, ale aj svoje predajne a administratívne centrá. Zároveň rastie záujem investorov o nákup veľkých realitných komplexov, a to nielen z oblasti rezidenčného trhu, ale i z oblasti kancelárií a priemyselných parkov.

Ťažíme z presýtenosti iných
Tieto investície by pritom nemali smerovať len do hlavného mesta a na západné Slovensko. „Vnímame presun záujmu developerov aj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.