Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2019, 11:34

Jaguar konečne prezradil, aký model bude vyrábať v Nitre

Novým domovom globálnej výroby vozidiel Defender sa stane výrobný závod spoločnosti Land Rover v Nitre.

Výrobný závod Jaguar Land Rover v Nitre bude vyrábať nový Defender. Prototyp nového luxusného vozidla Land Rover Defender absolvoval 1,2 milióna testovacích kilometrov.

​Špeciálny model maskovaného prototypu je pripravený na vykonanie terénneho testovania s Tusk Trust, globálnym partnerom Land Rover. Svetová premiéra nového automobilu Land Rover Defender je naplánovaná na koniec tohto roka.

V čase, keď sa nový Defender v závere tohto roka predstaví verejnosti, bude mať za sebou viac ako 45-tisíc individuálnych testov v tých najextrémnejších podmienkach na svete.

"Okrem rozsiahlych simulácií a testovania sme najazdili s novým Defenderom 1,2 milióna kilometrov vo všetkých terénoch a v extrémnych klimatických podmienkach," uviedol Nick Rogers z Jaguaru Land Rover.

Nový Defender bol navrhnutý a vyvinutý v Gaydone vo Veľkej Británii, ktoré je sídlom dizajnérskych, inžinierskych a testovacích prevádzok Land Rover.

Novým domovom globálnej výroby vozidiel Defender sa stane výrobný závod spoločnosti Land Rover v Nitre, potvrdilo vedenie spoločnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.