Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2019, 17:10

Smer už nechce zvyšovať materskú, ale výrazne zmeniť rodičovský príspevok

V pondelok ráno zasadne Koaličná rada, kde budú lídri strán rokovať o sociálnych opatreniach, ktoré jednotlivé subjekty presadzujú. 

Najsilnejšia vládna strana Smer už dlhšiu dobu avizuje, že chce zintenzívniť podporu pre ženy po pôrode. Dnes na rokovaní predsedníctva sa vedenie strany dohodlo na tom, ako by toto sociálne opatrenie malo vyzerať v praxi.

"Nakoniec padlo rozhodnutie, že chceme ísť cestou zvyšovania nie materskej, ale rodičovského príspevku. A to tak, že budeme robiť rozdiel medzi ženami, ktoré pred nástupom na rodičovský príspevok pracovali alebo nepracovali a ten rozdiel bude pomerne výrazný," povedal po rokovaní predsedníctva predseda Smeru Robert Fico. 

Rodičovský príspevok je dávka, ktorou štát prispieva na dieťa do troch rokov veku. Jeho výška v roku 2019 je 220,70 eura mesačne.

Smer chce tiež presadiť dvojnásobné zvýšenie vianočného príspevku, príspevok rodičom prvákov na základnej škole sumou 100 eur na nákup školských potrieb či desaťdňovú dovolenku pre otca po narodení dieťaťa.

V pondelok ráno zasadne Koaličná rada, kde budú lídri strán rokovať o sociálnych opatreniach, ktoré jednotlivé subjekty presadzujú. 

"My budeme mať k tomu ešte koordinačné stretnutie niekedy v nedeľu večer alebo v pondelok ráno," priblížil Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.