Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2019, 00:00

U. S. Steel trápi napätý trh, skráti pracovný týždeň

V košických oceliarňach budú počas mája zamestnanci pracovať len štyri dni v týždni, počas toho piateho dostanú 70 percent zo mzdy.

U. S. Steel trápi napätý trh, skráti pracovný týždeň
Zdroj: Reuters

Napätá situácia na európskom trhu s oceľou sa vyostruje a neobíde ani Slovákov. Naše najväčšie oceliarne U. S. Steel Košice zaviedli počas mája štvordňový pracovný týždeň. Dôvodom je Donald Trump a jeho clá, pre ktoré zaplavili európsky trh lacnejšie alternatívy najmä z Turecka, ale tiež spomaľovanie globálneho hospodárstva. Viac ako 12-tisíc zamestnancov si tak zopakuje začiatok roka 2016, keď sa podobné opatrenie zaviedlo naposledy. „Môžem potvrdiť, že pre nepriaznivú a neustále sa zhoršujúcu situáciu na trhu s oceľou sa manažment spoločnosti dohodol s odborovými organizáciami na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni v období od 1. do 31. mája,“ uviedol hovorca U. S. Steel Košice Ján Bača.

Akt solidarity
Firma podľa Baču naďalej sleduje vývoj na trhu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.