Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2019, 00:00

Slováci si požičiavajú viac napriek opatreniam NBS

Slováci si požičiavajú viac napriek opatreniam NBS
Zdroj: Reuters

Banky poskytli Slovákom na bývanie v marci 750 miliónov eur. Je to najvyššie číslo, odkedy v júli minulého roka spustila Národná banka sériu opatrení na zamedzenie nadmerného zadlžovania.

Opatrenia NBS ešte sprísnia
Národná banka Slovenska už minulý rok pristúpila k sprísňovaniu poskytovania hypoték, aby nedochádzalo k nadmernému zadlžovaniu a aby záujemcovia o kúpu nehnuteľností používali aj vlastné zdroje. Zatiaľ sa výraznejšie táto regulácia zo strany NBS neprejavila, no v júli sa podmienky na poskytnutie hypotéky ešte sprísnia, čo znamená, že potom sa dosahy tejto regulácie prejavia vo väčšej miere. Po novom nesmie celkové zadlženie presiahnuť osemnásobok ročného príjmu. Nad túto hranicu môžu

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.