Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2019, 00:00

Sprísnenie poistiek prináša viac byrokracie

Európska smernica priniesla okolo 90 zmien, ktoré rozšírili povinnosti sprostredkovateľov poistiek.

Sprísnenie poistiek prináša viac byrokracie
Zdroj: Dreamstime

Viac ako rok po vzniku európskej smernice o distribúcii poistenia má Slovensko presnejšie definované pravidlá trhu s poistením, no zároveň aj vyššiu byrokratickú záťaž. Vznik smernice známej pod skratkou IDD z kuchyne Európskej komisie mal jasný cieľ. Nové pravidlá mali zharmonizovať európsky trh a zabezpečiť rovnakú ochranu spotrebiteľov v Taliansku, Nemecku či na Slovensku.

Odborníci hodnotia rok s novými pravidlami pozitívne. „Ku kladným dosahom by sa dalo zaradiť presnejšie vymedzenie právnych definícií finančných poradcov, ako napríklad sprostredkovateľov doplnkového poistenia, ale tiež zvýšené nároky na vzdelávanie agentov,“ myslí si Maroš Ovčarik zo spoločnosti Finančný kompas. Po novom poradcovia musia absolvovať osobitné finančné vzdeláva

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.