Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Majstrovstvá prinesú podnikom milióny eur

Podniky očakávajú vyššie tržby, a to nielen v Bratislave a Košiciach. Na svoje si vďaka fanzónam prídu aj podnikatelia v gastre z ďalších piatich slovenských miest.

Majstrovstvá prinesú podnikom milióny eur
Zdroj: HN Pavol Funtál

Už o pár dní odštartuje najväčší hokejový sviatok na Slovensku. Bratislava a Košice budú hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. A tak, ako predstavujú sviatok pre hokejových fanúšikov, rovnako sa na majstrovstvá tešia reštaurácie a podniky. Pri prechádzke bratislavským historickým centrom si môžete všimnúť, že terasy sú väčšie ako bežne a do vitrín pribudli rôzne hokejové predmety a vlajky. Väčšie aj menšie podniky vedia, že prichádza čas, keď sa budú musieť obracať. „Na majstrovstvá sa pripravujeme už niekoľko týždňov. Vieme, že musíme adekvátne pripraviť zásoby na väčšie množstvo návštevníkov, budeme dlhšie otvorení a prispôsobíme sa fanúšikom,“ hovorí Jozef Gális, ktorý vlastní menší bratislavský podnik Simply. Ten si myslí, že sa musia okrem slovenských fanúšikov pripraviť aj na českých, švédskych alebo ruských, ktorých tímy hrajú v Bratislave. Práve návštevníci týchto národností majú podľa bratislavských hotelov najviac rezervácií.

Značný príjem
Slovensko pred ôsmimi rokmi už hostilo majstrovstvá v ľadovom hokeji a reštaurácie a podniky aj vďaka tejto skúsenosti vedia, že zarobia. Podľa analýzy, ktorú pripravila Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave, akciu navští

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.