Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 09:55 Aktualizované dňa 07.05.2019 o 10:34

Kiska vymenoval Kamenického. Z vyrovnaného rozpočtu môže zostať len nesplnený sen, varuje prezident

Ladislav Kamenický je človek, ktorý má všetky predpoklady na to, aby zvládol funkciu ministra financií, tvrdí premiér.

Kiska vymenoval Kamenického. Z vyrovnaného rozpočtu môže zostať len nesplnený sen, varuje prezident
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Prezident Andrej Kiska vymenoval Ladislava Kamenického za nového ministra financií. Po odchode Petra Kažimíra viedol dočasne tento rezort premiér Peter Pellegrini.

Kamenický bude mať dnes o 13.00 hod. brífing, na ktorom prezentuje svoje plány.

Toto ministerstvo je pre našu krajinu kľúčové a nesmierne dôležité. To, ako naložíme s našimi prostriedkami, je dôležité nielen preto, lebo určuje, ako sa darí našej krajine, ale určuje aj víziu krajiny. Situácia nie je jednoduchá. Keď som menoval pána guvernéra, pomenoval som niekoľko výziev, ktoré pred nami stoja. Dostávame silné signály o tom, že sa nemusí európskej ekonomike dariť, Nemecko klesá. Náš priemysel veľmi záleží na tom, ako sa darí Nemecku," povedal Kiska pri menovaní nového ministra financií.

Podľa Kisku hrozí obrovské riziko, že z vyrovnaného rozpočtu, ktorý sme si naplánovali, môže zostať len jeden nesplnený sen.

"Obdobie, ktoré je pred nami, je rizikovým obdobím, lebo sa schyľuje k voľbám. Je vidieť záujem spraviť si najdrahšiu predvolebnú kampaň. Tie prostriedky, ktoré by sme mali investovať do zdravotníctva či školstva, tak hrozí, že ich jednoducho prejeme," pokračoval Kiska. 

Premiér Pellegrini povedal, že minister Kamenický je človek, ktorý má všetky predpoklady na to, aby zvládol túto významnú funkciu. "Verím, že bude pokračovať v línii, ktorú nastavil Peter Kažimír. Pokiaľ pôjde v línii ozdravovania verejných financií a hospodárneho nakladania s peniazmi Slovákov a Sloveniek, tak bude mať vždy moju plnú podporu."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.