Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 12:55 Aktualizované dňa 07.05.2019 o 13:53

"Písalo sa o mne, že som záhadný pánko." Nový minister financií vyvracal fámy a predstavil priority

Prioritou Ladislava Kamenického vo funkcii ministra financií je najmä udržanie vyrovnaného rozpočtu.

"Písalo sa o mne, že som záhadný pánko." Nový minister financií vyvracal fámy a predstavil priority
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Nový minister financií Ladislav Kamenický predstúpil po svojom vymenovaní pred médiá, kde predstavil svoje priority na čele rezortu. 

"Chcel by som sa najskôr trochu predstaviť. O mojej osobe sa napísalo, že som nejaký záhadný pánko, o ktorom nikto nič nevie. Zúčastňoval som sa viacerých debát s kolegami z parlamentu v médiách. Samozrejme, beriem, že vyjadrenia ministra sú zaujímavejšie ako vyjadrenia poslanca," hovorí Kamenický.

"Vyštudoval som Ekonomickú univerzitu v Bratislave, taktiež mám vyštudované univerzitné vzdelávanie v oblasti finančných služieb v Spojených štátoch. Posledných sedem rokov som pôsobil v Národnej rade na poste podpredsedu a predsedu Výboru pre rozpočet," tvrdí o sebe nový šéf rezortu.

​Vyjadril sa tiež k svojmu podnikaniu. "Spoločnosti, v ktorých mám majetkové práva, sú väčšinou malé spoločnosti a plnia si všetky záväzky voči štátu a nemajú žiadny biznis so štátom. Z radového zamestnanca som sa vypracoval do top manažérskych pozícii v dvoch veľkých medzinárodných firmách," dodal. K súkromiu Kamenický povedal, že je šťastne ženatý a má jednu dospelú dcéru.  

Ladislav Kamenický na brífingu predstavil svoje priority vo funkcii šéfa rezortu financií: 

  • Udržanie vyrovnaného rozpočtu. "Budem sa snažiť udržať vyrovnaný rozpočet. Nie je to úplná samozrejmosť, makrodáta v Európe sa zhoršujú, budeme ho prehodnocovať na mesačnej báze," tvrdí Kamenický.
  • Zostavenie rozpočtu na budúci rok. Podľa ministra budú na rozpočet vplývať externé faktory ako brexit, či obchodné vojny a interné faktory ako napríklad balík koaličných opatrení.
  • Boj s daňovými únikmi.
  • Pokračovanie v projekte Hodnota za peniaze. 
  • Pokračovanie v projekte testovania výdavkových stropov. 
  • Situácia na Finančnej správe. "Chcel by som sa stretnúť s prezidentkou Finančnej správy, kde predostriem moje očakávania. Rozhodnutie o prezidentovi si nechám až po prvých rozhovoroch a analýze situácie," hovorí Kamenický, ktorý už skôr v rozhovore pre HN uviedol, že sa s Lenkou Wittenbergerovou v najbližšom období stretne a porozpráva sa s ňou o jej predstavách ďalšieho riadenia Finančnej správy a predstaví jej svoje očakávania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.