Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 00:00

Spoznáme top rodinné firmy u nás

Spoznáme top rodinné firmy u nás
Zdroj: Dreamstime

Hospodárske noviny vyhlasujú tretí ročník oceňovania pre top rodinné firmy. Cena nesie meno po Petrovi Slavomírovi Kompišovi, ktorý začal v roku 1899 vydávať Hospodárske noviny. Tie sa tak vďaka nemu môžu pochváliť 120-ročnou históriou. A vďaka jeho synovi aj tým, že na začiatku boli rodinnou firmou. Kompiš sa snažil o to, aby noviny boli súčasťou života každého hospodára. Publikoval v nich odborné a vzdelávacie, ale aj moralistické články. Stále rubriky sa venovali poľnému hospodárstvu, opatrovaniu dobytka, záhradníctvu, včelárstvu, ovocinárstvu, kvetinárstvu či zdravotníctvu.

​ Gucci, Heinz, Ikea či Baťa. Dnes ich vnímame ako svetoznáme značky. Málokto si však uvedomí, že na začiatku za nimi stál hlavne úzky rodinný kruh, ktorý vďaka úsiliu prerástol do silného medzinárodného hráča. Na rozdiel od gigantov budujú terajšie rodinné firmy pre svojich pracovníkov vo firmách stabilné zázemie a ich hlavným rozdiel oproti veľkým spoločnostiam je v odli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.