Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 00:00

Spoznáme top rodinné firmy u nás

Spoznáme top rodinné firmy u nás
Zdroj: Dreamstime

Hospodárske noviny vyhlasujú tretí ročník oceňovania pre top rodinné firmy. Cena nesie meno po Petrovi Slavomírovi Kompišovi, ktorý začal v roku 1899 vydávať Hospodárske noviny. Tie sa tak vďaka nemu môžu pochváliť 120-ročnou históriou. A vďaka jeho synovi aj tým, že na začiatku boli rodinnou firmou. Kompiš sa snažil o to, aby noviny boli súčasťou života každého hospodára. Publikoval v nich odborné a vzdelávacie, ale aj moralistické články. Stále rubriky sa venovali poľnému hospodárstvu, opatrovaniu dobytka, záhradníctvu, včelárstvu, ovocinárstvu, kvetinárstvu či zdravotníctvu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.