Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 00:00

Na Slovensku prebieha práve teraz prvá generačná výmena

Rodinné väzby zmierňujú kreditné riziko, tvrdí pre HN Patrícia Tomčová, riaditeľka odboru úverov pre podnikateľov a malé firmy v ČSOB.

Na Slovensku prebieha práve teraz prvá generačná výmena
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Môžete spomenúť konkrétne projekty, ktorými ČSOB pomáha rodinným firmám na Slovensku?
ČSOB spustila v roku 2016 v spolupráci s Európskym investičným fondom program financovania COSME. Je zameraný na pomoc s prefinancovaním podnikateľských potrieb a investícií pre rizikovejšiu skupinu klientov. Cieľom je vytvorenie nových pracovných miest a rozprúdenie investícií do inovácií a nákupu nových technológií. Z dôvodu vysokej úspešnosti je banka aktuálne v rokovaní s Európskym investičným fondom o predĺžení platnosti zmluvy. Dôležité však je, že rodinné podniky tvoria významný podiel na objeme takto poskytnutých finančných prostriedkov.

Obracajú sa na vás veľké a zabehnuté firmy alebo skôr malé začínajúce spoločnosti?
Z vlastnej skúsenosti môžem hovoriť najmä o segmente podnikateľskej klientely s obchodným obratom do 1,5 až troch miliónov eur. V rámci tejto skupiny firiem majú podstatné zastúpenie obchodné

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.