Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 00:00

Donovaly čaká rozsiahla výstavba. Pozrite sa, čo v populárnom stredisku pribudne

V lyžiarskom stredisku plánujú investovať politik Boris Kollár a aj podnikateľ Maroš Bezděka.

Donovaly čaká rozsiahla výstavba. Pozrite sa, čo v populárnom stredisku pribudne
Zdroj: Donovalley

Donovaly patria medzi naše najznámejšie lyžiarske strediská, a tak neprestávajú pútať pozornosť investorov. Najnovšie má navrchu najdlhšej zjazdovky lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly vyrásť reštaurácia s otvorenou terasou. Developer Goimpex Bratislava predložil zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. „Projekt určite vítame, pomôže rozvoju Donovál. Je to štandard v strediskách všade po svete a ľudia sa nás stále pýtajú, prečo tam nič nie je,“ hovorí starosta Donovál Miroslav Daňo.


Kollárovo stredisko
Na najvyššej časti sedačkovej lanovky, konkrétne na Novej holi, sa plánuje jednopodlažná budova s väčšou terasou. Celkové náklady sa odhadujú minimálne na 700-tisíc eur. Tá by mala slúžiť ako reštaurácia s kapacitou 60 miest na sedenie vnútri a 144 miest na terasách. „Plánujem aj rozhľadňu,“ potvrdil pre HN známy podnikateľ a politik Boris Kollár. Ten je jediným majiteľom firmy Goimpex Bratislava, ktorá projekt plánuje a zároveň prevádzkuje lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly.


Zo zámeru na stavbu reštaurácie, ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, by sa so stavebnými prácami malo začať v máji budúceho roka. Na to však bude investor potrebovať územné rozhodnutie a stavebné povolenie, čo nebude jednoduché. „Je to komplikované preto, že pozemok, na ktorom bude reštaurácia situovaná, je na hranici obcí Donovaly a Liptovská Osada. O tom, pod ktorý okres a kraj bude stavba spadať, rozhodne ministerstvo,“ uviedol Daňo.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.