Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 00:00

Donovaly čaká rozsiahla výstavba. Pozrite sa, čo v populárnom stredisku pribudne

V lyžiarskom stredisku plánujú investovať politik Boris Kollár a aj podnikateľ Maroš Bezděka.

Donovaly čaká rozsiahla výstavba. Pozrite sa, čo v populárnom stredisku pribudne
Zdroj: Donovalley

Donovaly patria medzi naše najznámejšie lyžiarske strediská, a tak neprestávajú pútať pozornosť investorov. Najnovšie má navrchu najdlhšej zjazdovky lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly vyrásť reštaurácia s otvorenou terasou. Developer Goimpex Bratislava predložil zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. „Projekt určite vítame, pomôže rozvoju Donovál. Je to štandard v strediskách všade po svete a ľudia sa nás stále pýtajú, prečo tam nič nie je,“ hovorí starosta Donovál Miroslav Daňo.


Kollárovo stredisko
Na najvyššej časti sedačkovej lanovky, konkrétne na Novej holi, sa plánuje jednopodlažná budova s väčšou terasou. Celkové náklady sa odhadujú minimálne na 700-tisíc eur. Tá by mala slúžiť ako reštaurácia s kapacitou 60 miest na sedenie vnútri a 144 miest na terasách. „Plánujem aj rozhľadňu,“ potvrdil pre HN známy podnikateľ a politik Boris Kollár. Ten je jediným majiteľom firmy Goimpex Bratislava, ktorá projekt plánuje a zároveň prevádzkuje lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly.


Zo zámeru na stavbu reštaurácie, ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, by sa so stavebnými prácami malo začať v máji budúceho roka. Na to však bude investor potrebovať územné rozhodnutie a stavebné povolenie, čo nebude jednoduché. „Je to komplikované preto, že pozemok, na ktorom bude reštaurácia situovaná, je na hranici obcí Donovaly a Liptovská Osada. O tom, pod ktorý okres a kraj bude stavba spadať, rozhodne ministerstvo,“ uviedol Daňo.

​Celkovo by mala táto reštaurácia zamestnať deväť ľudí. Ako informoval týždenník Trend, Kollár plánoval reštauráciu navrchu svahu už pred desiatimi rokmi, tesne po kríze. Vtedy začal získavať povolenia od jednotlivých úradov, no po pár mesiacoch sa projekt zastavil. „Bol tam problém s dotiahnutím kanalizácie, na tom sa to vtedy zastavilo,“ hovorí pre HN Kollár. Túto v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.