Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Recyklácia pomôže hotelom ušetriť

Hotely by mali prirodzeným spôsobom navádzať hostí na znižovanie množstva odpadu a jeho triedenie, hovorí generálny riaditeľ Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Marek Harbuľák.

Recyklácia pomôže hotelom ušetriť
Zdroj: HN Peter Mayer

Čoraz viac rezonuje medzi hoteliermi téma recyklácie. Prečo je podľa vás dôležité, aby sa zapojili aj hotely?
Je potrebné si uvedomiť, že hotely na Slovensku poskytujú každoročne ubytovanie miliónom domácich a zahraničných návštevníkov. Prírodné zdroje nie sú neobmedzené a ak chceme hovoriť o udržateľnom rozvoji cestovného ruchu, musíme rovnako ako v iných odvetviach venovať tejto téme väčšiu pozornosť. Nejde pritom len o samotnú recykláciu, ale aj o znižovanie produkcie odpadov a opätovné používanie výrobkov alebo obalov, ktoré sa v hoteloch a gastrozariadeniach používajú.

Produkujú podľa vás hotely odpad, ktorý je vhodný na recykláciu?
Hotely nemožno vnímať ako nejakú základnú príčinu

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.