Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2019, 00:00

Ewia chce masívne investovať do odpadu

Na Slovensku sa v súčasnosti na výrobu elektrickej energie či tepla využíva len desatina odpadu.

Ewia chce masívne investovať do odpadu
Zdroj: Reuters

Priemerný Slovák ročne vyprodukuje takmer 360 kilogramov komunálneho odpadu. Až 216 kilogramov skončí na skládkach, 108 kilogramov sa vytriedi a len 36 kilogramov sa premieňa na energiu. Požiadavky Európskej únie sú pritom neúprosné. Brusel od nás požaduje, aby sme do roku 2035 skládkovali len desať percent z vyprodukovaného odpadu. Pomôcť tomu by mohla investícia vo výške 600 miliónov eur do piatich Centier cirkulárnej ekonomiky, ktorú včera ohlásila spoločnosť Ewia, spadajúca pod skupinu WOOD & Company. Tá chce projekt financovať z vlastných zdrojov bez účasti štátu.

Zamerané na krajské mestá
V hre o päť investícií, z ktorej každá poskytne prácu dvom stovkám ľudí, je niekoľko lokalít. „Centrum sme z pohľadu spracovateľskej kapacity projektovali pre väčšie regióny so sp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.