Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2019, 00:00

Rozbieha sa trend hotelov bez detí

Hotely, kde deti nie sú vítané, sú už aj na Slovensku.

Rozbieha sa trend hotelov bez detí
Zdroj: Dreamstime

Hotel, kde nestretnete deti, bol donedávna na Slovensku neznámy koncept. Naskočiť na trend ubytovania výhradne pre dospelých sa však nedávno rozhodol Hotel Lesná v Tatranskej Lomnici či Hotel Tri studničky v Demänovskej doline. „Chýbajú priestory pre detského klienta ako detský kútik, ihrisko, animácie a podobne. Práve týmto prechodom na hotel zameraný na dospelú klientelu budeme vedieť garantovať pokojnejšie prostredie v interiéroch a exteriéroch hotela,“ uviedla Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky. Podľa jej slov k prechodu na koncept adult friendly sa hotel rozhodol na podnet zo strany hostí. Zariadenie totiž má dispozičné riešenie, kvôli ktorému sa nedali dostatočne oddeliť jednotlivé skupiny hostí.


Po týždni od otvorenia má hotel pozitívnu spätnú väzbu od hostí. „Od hostí máme zatiaľ iba pozitívne reakcie a veľmi nám fandia aj na sociálnych sieťach. Predovšetkým stáli hostia, ktorí k nám prichádzajú opakovane, túto zmenu vítajú,“ hovorí Chovanová.

Nie sú prvý hotel pre dospelých
Podobne sa vyjadril aj Hotel Lesná, ktorý bol prvý slovenský hotel v štýle adult friendly. „Zo začiatku boli ohlasy rôzne, keďže sme prišli s novinkou, aká na Slovensku dovtedy nebola. S odstupom času je však hlavným dôvodom návštevy nášho hotela práve tento koncept,“ hovorí Zuzana Valisková, marketingová ho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.