Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2019, 00:00

Dopyt padá, U.S. Steel nemá prácu

Dopyt klesol najviac od roku 2015, košická oceliareň chce pokračovať v krátkom pracovnom týždni.

Začiatkom apríla ešte košický U. S. Steel oznamoval, že prijal desiatky mladých absolventov. Koncom toho istého mesiaca však už krátil pracovný týždeň na štyri dni. Dôvodom je zlá situácia na trhu s oceľou. Ako povedal včera po stretnutí s ministrom hospodárstva Petrom Žigom prezident spoločnosti James Bruno, tento režim bude zrejme ešte niekoľko mesiacov pokračovať.


Ťažký prvý kvartál
Momentálne síce ešte prebiehajú rokovania so zamestnancami, Bruno však priznal, že prvý kvartál bol veľmi ťažký. „Očakávam, že ešte niekoľko mesiacov budeme mať veľmi ťažkú situáciu,“ skonštatoval. Zamestnanci tak pracujú o deň menej a dostávajú 70 percent mzdy.

U. S. Steel je pritom najväčším zamestnávateľom na východnom Slovensku. Vo fabrike pracuje viac ako 12-tisíc ľudí. Posledné dostupné čísla však potvrdzujú, že vo februári sa objem nových objednávok v sektore výroby kovov prepadol o viac ako 14 percent, teda najviac od decembra 2015. Samotná produkcia v odvetví v prvom kvartáli tiež klesala. Dôvodom je podľa košickej spoločnosti najmä import ocele s dumpingovými cenami. Pochádza z krajín, kde neplatia prísne environmentá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.