Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2019, 14:43

Vláda vyčlenila pre okres Trebišov viac ako milión eur

Pôvodne plánovaná suma jeden milión eur bola na základe požiadaviek na rokovaní vlády zvýšená o 250-tisíc eur.

 Vláda pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) rozdelila počas svojho stredajšieho výjazdového rokovania v Trebišove 1,25 milióna eur.

Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy, respektíve zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa, a to pre okres Trebišov, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté. Regionálny príspevok má byť uvoľnený do 30. júna.

Pôvodne plánovaná suma jeden milión eur bola na základe požiadaviek na rokovaní zvýšená o 250-tisíc eur. Ako spresnil podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), z toho 130-tisíc eur pôjde mestu Trebišov na dokončenie infraštruktúry futbalového štadióna, aby na ňom mohli hrať svoje súťaže mládežnícke kluby a aby spĺňali kritériá Slovenského futbalového zväzu.

„Na základe požiadavky primátora mesta Kráľovský Chlmec bolo schválených dodatočných 100-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií, ktoré sú v nevyhovujúcom stave pre rekonštrukciu infraštruktúry, akou je vodovod v meste. Navyše bolo schválených ešte 20-tisíc eur pre obec Veľaty, ktorá vytvorila úspešný sociálny podnik,“ povedal.

Kabinet podľa pôvodného návrhu vyčlenil napríklad mestu Trebišov 200-tisíc eur na zateplenie a revitalizáciu kultúrneho a spoločenského strediska a úpravu okolia, Čiernej nad Tisou 90-tisíc eur na rekonštrukciu a modernizáciu domu smútku. Sečovce dostanú 34-tisíc eur na rekonštrukciu strechy, zateplenie budovy, interiérové úpravy a rekonštrukciu toaliet klubu dôchodcov.

Suma 30-tisíc eur pôjde Cirkevnej základnej škole s materskou školou sv. Juraja v Trebišove na vybudovanie futbalového ihriska pre deti a mládež. Peniaze dostala napríklad aj obec Sirník, 15-tisíc eur je určených na vybudovanie mládežníckeho fitnes parku. Okrem iných získala financie aj Pravoslávna cirkevná obec, farnosť Brezina, na rekonštrukciu strechy a dlažby pravoslávneho chrámu pôjde 13-tisíc eur.

Vláda vyčlenila peniaze aj pre ďalšie obce na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií či na rekonštrukciu kultúrnych domov. Finančnú pomoc dostali tiež viaceré cirkvi a zväzy.

Vláda svoj ďalší z dvojdňových výjazdov v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska začala v utorok (14. 5.) v Hanušovciach nad Topľou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.