Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 00:00

HB Reavis sa na Mlynských Nivách chystá na ďalšiu fázu

Developer získal od mesta záväzné stanovisko na ďalšiu časť projektu, vďaka ktorej majú vyrásť ďalšie tri budovy.

HB Reavis sa na Mlynských Nivách chystá na ďalšiu fázu
Zdroj: HB Reavis

Developer HB Reavis získal kladné záväzné stanovisko k druhej fáze projektu Mlynské Nivy – Košická. Informoval o tom urbanistický portál Yimba. Celý projekt má mať celkovo päť budov. Prvé dve budú postavené v prvej etape. Následne po jej ukončení plánuje autor projekt so 115-metrovým vežiakom s oficiálnym názvom Twin City, blok C. V druhej etape počíta s tromi budovami umiestnenými pozdĺž Chalupkovej ulice. Dve z nich budú mať 10 poschodí a tretia 11.

Developer už skôr avizoval, že výstavba celého komplexu bude realizovaná v dvoch fázach a potrvá približne päť rokov. K dokončeniu by tak malo dôjsť v rozmedzí rokov 2020 až 2023. Po dokončení budú mať objekty viac ako 118-tisíc štvorcových metrov priestorov. Aktuálny časový rámec tohto projektu HB Reavis zatiaľ nespresňuje. „Iba nedávno sme získali záväzné stanovisko k projektu Mlynské Nivy – Košická, čo znamená začiatok dlhého povoľovacieho procesu, v ktorom je potrebné absolvovať všetky kroky. Termíny sa nám preto vopred ťažko odhadujú,“ uviedla pre Hospodárske noviny PR a marketingová manažérka spoločnosti Martina Jamrichová. Magistrát na otázky do uzávierky novín neodpovedal.


Stanica je priorita
Na rozšírenie Twin City získal developer HB Reavis pôvodné územné rozhodnutie ešte v roku 2014, no odvtedy prešiel projekt úpravami. Vnútroblok medzi budovami bude podľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.