Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 09:59 Aktualizované dňa 16.05.2019 o 17:04

Sky Park od Penty napreduje. Developer ukázal nové vizualizácie

V rámci projektu developer vybuduje park, ktorého súčasťou má byť bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko či výbeh pre psy.

V bratislavskom Sky Parku by Zaha Hadid už stoja prvé tri rezidenčné veže v plnej výške hrubej stavby. Napriek tomu, že v okolí novostavieb je momentálne samé blato a žiadny strom, už v lete budúceho roka má byť na tomto mieste nový mestský park.

​Zaviazal sa k tomu developer Penta Real Estate, a že to myslí vážne, naznačuje zapojenie prestížnych ateliérov Zahy Hadid, londýnskeho štúdia Townshend aj svetovo uznávaného urbanistu Igora Marka z Marko&Placemakers. Generálnym projektantom je slovenská spoločnosť GFI.

Detské ihrisko aj výbeh pre psy

Rozlohou viac ako 30-tisíc štvorcových metrov je veľkostne porovnateľný s Medickou záhradou alebo parkom Prezidentského paláca. Celkové náklady na výstavbu parku sa šplhajú k 4,5 miliónu eur. To znamená, že cena za štvorcový meter sa pohybuje na úrovni 150 eur.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.