Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Náš Volkswagen je v hre o nové e-autá

Cena nového subkompaktného elektromobilu vyrábaného v bratislavskom závode by nemala prekročiť hranicu 20-tisíc eur.

Náš Volkswagen je v hre o nové e-autá
Zdroj: Pavol Funtál

Pôvodné plány nemeckého koncernu Volkswagen vynechať Bratislavu z elektromobility sa napokon pravdepodobne zmenili. Nižšie mzdové náklady v porovnaní so západnou Európou totiž postavili slovenský závod do výhodnej pozície a plánovaný model veľkosti modelov Polo či T-Roc by sa mal vyrábať práve na Slovensku. Podľa informácií nemeckého denníka Handelsblatt by nemal byť drahší ako 20-tisíc eur, jeho výroba v Nemecku by tak bola stratová. Závod v Emdene a jeho deväťtisíc zamestnancov, kde sa mal pôvodne vyrábať, však bez práce neostane. Denník ďalej uvádza, že by sa mala na sever Nemecka presunúť výroba kompaktného SUV približne vo veľkosti Tiguanu, ktorý sa mal pôvodne montovať v závode na východe krajiny v Zwickau. Ten však naplno vyťažuje výroba elektromobilov modelového radu ID.

Vhodná lokalita
Prvý malý elektromobil založený na platforme MEB alebo spoločnej architektúre elektrickej revolúcie v rámci koncernu by mohol z výrobných liniek zísť už v roku 2023, pričom by sa ročne mohlo predať až 200-tisíc kusov. Brat

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.