Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Alternatívne taxislužby majú majstrovské ceny

Rastúce ceny za dopravu naprieč platformami pocítili užívatelia, turisti a všimli si ich aj hotely či turistická organizácia Bratislava Turist Board.

Alternatívne taxislužby majú majstrovské ceny
Zdroj: Reuters

Napriek tomu, že majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú prínos pre našu ekonomiku, Bratislavčanom už niekoľko dní komplikujú život. Okrem množstva turistov a komplikácií s premávkou v okolí Trnavského mýta zaznamenávajú mnohí aj vyššie ceny za služby digitálnych platforiem alternatívnych taxislužieb. „Zostala som dlhšie v práci a chcela som sa zviesť domov. Cena, ktorú mi systém vypočítal, bola takmer trojnásobne vyššia ako obvykle,” hovorí naša čitateľka Zuzana Majtlingová. Podobný scenár zaznamenávajú viacerí Bratislavčania a na vyššie ceny sa sťažujú aj turisti.

Transparentne vyššie ceny
Pre Hospodárske noviny to potvrdili viaceré bratislavské hotely, ktoré nechceli byť menované, ale aj turistická organizácia Bratislava Turist Board. „Áno, vnímame, že sa to deje. No sú to cenové politiky jednotlivých aplikácií, ktoré si transparentne určujú ceny,“ hovorí PR manažér Bratislava Turist Board Maroš Plitko. Ten tiež hovorí, že naše taxíky patria v rámci európskych metropol stále k najlacnejším.

Podľa Ondřeja Krátkeho, spoluzakladateľa Liftago, niektoré prepravné služby zvyšujú ceny až niekoľkonásobne, aby prin

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.