Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Obchvat Bratislavy rastie na odpade. Pod diaľnicou sú sklo, káble a plasty

Diaľničný obchvat hlavného mesta rastie na vrstve špiny a odpadu.

Obchvat Bratislavy rastie na odpade. Pod diaľnicou sú sklo, káble a plasty

Analýza pôdy pod diaľnicou D4 nepotvrdila kontamináciu, ktorá by ohrozovala zdravie ľudí. Ministerstvo dopravy však našlo materiály, ktoré nie sú v súlade so stavebnými predpismi. Proti záverom skúmania sa ohradili staviteľ aj aktivisti. Kým podľa stavebníkov je všetko v poriadku, aktivisti predvídajú katastrofálne ohrozenie vodných zdrojov.

Čo ukázala analýza?
„Bolo dobratých viacero vzoriek nielen rezortom dopravy, ale aj políciou alebo samotným koncesionárom,“ potvrdila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká. Výsledky skúmania odobratých vzoriek zatiaľ ministerstvo zverejniť nechce. K záverečnej správe sa však dostala televízia Markíza. Dokumenty dokazujú, že v pôde sa nachádzal nedovolený odpad. „V pôde našli viaceré toxické látky ako arzén, baryt a fenoly. Na stavbu diaľnice sa vozí odpad, ktorý tam nepatrí, kontrolóri našli v násypoch napríklad elektrické káble, kusy ig

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.