Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Vallo o parkovacej politike: Nevieme to urobiť tak, že všetci budú šťastní. Ale reagujeme na nárast áut

Parkovaciu politiku odmietla Vrakuňa aj Staré Mesto. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo v rozhovore pre HN tvrdí, že hľadajú kompromis.

Predstavili ste novú parkovaciu politiku v hlavnom meste. Staré mesto a Vrakuňa ju odmietli. Bude sa projekt prerábať?
Poslanci dali dôležité pripomienky. Myslím, že na viacero pripomienok, najmä čo sa týka Vrakune, vieme odpovedať veľmi promptne. A čo sa týka Starého mesta, sú určite veľmi dôležitým partnerom v parkovacej politike. Oni ju nejakým spôsobom už majú, takže sú veľmi opatrní. Budeme sa naďalej pokúšať o kompromis. Mali sme pocit, že sme ten kompromis ponúkli a že sme dohodnutí. Ukázalo sa, že realita je iná. Rozumiem, že to tempo je rýchle, rozumiem ich obavám.

Tvrdia, že im chýbajú analýzy, že ten projekt nie je dopracovaný. Je nedopracovaný?
S tým nesúhlasím, myslím si, že odpovedá na všetky otázky. Môžeme robiť ďalšie analýzy za desiatky a státisíce eur, môžeme to posunúť o rok, o dva, no nikam sa nedostaneme. Parkovanie a doprava sú v Bratislave problém. Náš názor je, že musíme začať okamžite. Treba povedať, že zavedeniu každej zóny bude predchádzať analýza lokálnych pomerov, lokálneho počtu parkovacích miest a áut.

Nebola teda parkovacia politika z vašej strany málo odkomunikovaná, keď s ňou majú mestské časti problém?
Je to možné. Máme päťčlenný tím, ktorý k

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.