Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 18:30

Banky agresívne ponúkajú lacné peniaze, tvrdí odborník. Dokedy sa budú Slováci zadlžovať?

  • Pozrite si rozhovor s predsedom predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov Martinom Lanczom.
  • Sú ľudia neopatrní v zadlžovaní?
  • Je záujem o nové hypotéky?
  • Pomohli regulácie NBS na sprísnenie hypoték?
  • Odpovede sa dozviete vo videu.

Tak lacné a dostupné peniaze tu historicky neboli, povedal v rozhovore HNtelevízie Martin Lancz, predseda predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP).

Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) si ľudia vlani zobrali 3,2 miliardy eur vo forme nových úverov a v rebríčkoch zadlženosti sa Slovensko začalo postupne prepadať. 

​Podľa odborníka Lancza sú lacné a dostupné peniaze dôsledkom nízkych úrokových sadzieb a ponuky bánk. "Banky naozaj veľmi agresívne ponúkajú lacné peniaze," upozorňuje Lancz. 

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.