Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 00:00

Apple Pay banky chcú, aj keď pre ne bude značne drahší

Slovensko v oblasti platobných kariet a mobilných platieb nasleduje svetové trendy a dá sa povedať, že sme medzi lídrami v zavádzaní rôznych noviniek, hovorí Marcela Králová, podpredsedníčka Združenia pre bankové karty.

Apple Pay banky chcú, aj keď pre ne bude značne drahší
Zdroj: Archív HN

Akým smerom sa dnes uberajú trendy v mobilných aplikáciách?
Mobilné aplikácie prechádzajú veľkým vývojom a už aj ich tvorcovia prišli na to, že kľúčová je používateľská skúsenosť. Jednoduchosť používania, intuitívnosť a celková užívateľská skúsenosť dnes rozhodujú o tom, ktorá aplikácia sa presadí. Čo sa nových trendov týka, platba mobilom je už realitou aj u nás. A aj v oblasti výberov hotovosti banky prinášajú novinky, napríklad máme už možnosť vybrať si peniaze z bankomatu len s mobilom.

Hovorí sa, že Slováci majú radi technológie. Sú špecifickí v tom, ako pracujú s digitálnymi platformami?
Slováci majú nové technológie radi. V oblasti platobných kariet sme jeden z najrozvinutejších trhov. Keďže bezkontaktne sa dá zaplatiť v podstate už všade tam, kde sa dá platiť kartou, tak sme výborne pripravení aj na mobilné platby. Slováci sú citliví na to, že niektoré technológie k nám priš

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.