Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 00:00

Apple Pay banky chcú, aj keď pre ne bude značne drahší

Slovensko v oblasti platobných kariet a mobilných platieb nasleduje svetové trendy a dá sa povedať, že sme medzi lídrami v zavádzaní rôznych noviniek, hovorí Marcela Králová, podpredsedníčka Združenia pre bankové karty.

Apple Pay banky chcú, aj keď pre ne bude značne drahší
Zdroj: Archív HN

Akým smerom sa dnes uberajú trendy v mobilných aplikáciách?
Mobilné aplikácie prechádzajú veľkým vývojom a už aj ich tvorcovia prišli na to, že kľúčová je používateľská skúsenosť. Jednoduchosť používania, intuitívnosť a celková užívateľská skúsenosť dnes rozhodujú o tom, ktorá aplikácia sa presadí. Čo sa nových trendov týka, platba mobilom je už realitou aj u nás. A aj v oblasti výberov hotovosti banky prinášajú novinky, napríklad máme už možnosť vybrať si peniaze z bankomatu len s mobilom.

Hovorí sa, že Slováci majú radi technológie. Sú špecifickí v tom, ako pracujú s digitálnymi platformami?
Slováci majú nové technológie radi. V oblasti platobných kariet sme jeden z najrozvinutejších trhov. Keďže bezkontaktne sa dá zaplatiť v podstate už všade tam, kde sa dá platiť kartou, tak sme výborne pripravení aj na mobilné platby. Slováci sú citliví na to, že niektoré technológie k nám prišli alebo prichádzajú s menším oneskorením. Ako príklad môžem uviesť to, že banky v súčasnosti čelia množstvu otázok klientov, kedy konečne zavedú Apple Pay, a je tu po zavedení tejto služby veľký dopyt.

Do akej miery sa dnes využívajú aplikácie v rámci bankovníctva?
Značná časť ľudí už úplne prešla na bankové aplikácie a do kamennej pobočky už v podstate nechodí vôbec, alebo len minimálne. Už aj ku klasickému internetbankingu v počítači si dnes sadá oveľa menej ľudí z tých, ktorí ho používali v minulosti. S mobilnou aplikáciou banky dnes viete vybaviť všetky potrebné platby a s mobilom v r

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.