Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 00:00

Malé firmy nedokážu čerpať eurofondy na výskum. Vláda presunula peniaze na cesty

Vláda presunula peniaze z výskumu na cesty, podniky o ne nemali záujem. Firmy poukazujú na nedostatok spätnej väzby.

Malé firmy nedokážu čerpať eurofondy na výskum. Vláda presunula peniaze na cesty
Zdroj: Pavol Funtál

Na jednej strane ich čerpáme pomaly, na strane druhej sú sťažnosti, že sa k nim záujemcovia nedostali. Eurofondy. Jedným z problémov, s ktorým sa, podľa vlastných slov, stretávajú súkromníci pri čerpaní európskych peňazí, je malá spätná väzba. Príkladom je pokus Asociácie malých stredných podnikateľov.

Vlani, po pol roku príprav, podali žiadosť o eurofondy. Išlo o projekt v oblasti open data a získali naň podporné stanoviská zo všetkých krajov. Žiadosť prešla prvým kolom, tam sa to však skončilo. „V druhom nám poslali zamietnutie v zmysle, že projekt je málo ambiciózny. Tak sme sa odvolali, no už vyše roka sme nedostali žiadnu odpoveď,“ vysvetlil prezident organizácie Vladimír Sirotka.


Málo firiem má záujem
Práve nedostatok komunikácie považuje za jednu z hlavných príčin toho, že malé a stredné podniky čerpajú iba málo európskych peňazí. Na túto situáciu upozornil minister ho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.