Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 00:00

Tatry by mohli prilákať aj turistov zo zámoria. Vďaka Slovákovi, ktorý obrátil pozornosť sveta na naše veľhory

Našim horám sa podarilo zaradiť do zoznamu prestížnych európskych turistických destinácií Lonely Planet.

Tatry by mohli prilákať aj turistov zo zámoria. Vďaka Slovákovi, ktorý obrátil pozornosť sveta na naše veľhory
Zdroj: TASR

Turistický sprievodca a majiteľ firmy Adventoura Erik Ševčík je muž, ktorému sa podarilo obrátiť pozornosť celého sveta na Vysoké Tatry. Ševčík sprevádza turistov našimi horami takmer už dekádu a vďaka spolupráci s autorom prestížneho bedekra Lonely Planet sa Tatry dostali až na vrchol rebríčka odporúčaných európskych destinácií.

​„Týždeň sme na článku spolu s autorom pracovali,“ potvrdil Ševčík. Následne ho prebrali aj zahraničné médiá a nabral na obľúbenosti. Podľa Ševčíka je dôležité, aby sa Vysoké Tatry čo najviac propagovali a články ako ten, ktorý preslávil Tatry, neboli v zahraničných médiách len raz za rok. „Práve teraz mám v aute troch významných blogerov z Indie, Holandska a z Anglicka,“ hovorí Ševčík. Podľa neho by takáto reklama v prestížnych bedekroch mohla k nám prilákať aj turistov z krajín, ako sú USA alebo Anglicko.


Populárne Vysoké Tatry
Vysokým Tatrám sa za minulý rok darilo. Počet ubytovaných návštevníkov bol podľa údajov Štatistického úradu viac ako 511-tisíc, prvýkrát v histórii tak prekonal hranicu pol milióna ubytovaných návštevníkov a vzrástol oproti roku 2017 o dva a pol percenta. Proporcionálne vzrástol aj po

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.