Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2019, 00:00

Zavedenie eKasy sprevádzajú problémy. Posunú termín?

Do zavedenia eKasy chýba už iba pár týždňov, veľkí dodávatelia stále nemajú potrebné certifikáty.

Zavedenie eKasy sprevádzajú problémy. Posunú termín?
Zdroj: HN Pavol Funtál

Už o 38 dní sa zásadne zmení to, ako platíme v obchodoch. Zákazníci si síce takmer nič nové nevšimnú, firmy sa však musia pripraviť na veľké zmeny. Od prvého júla budú totiž musieť byť všetky pokladnice napojené priamo na Finančnú správu cez systém eKasa. Podnikatelia však volajú po predĺžení termínu, keďže si zatiaľ nemohli zadovážiť riešenia, ktoré by toto prepojenie umožnili. Viacerí dodávatelia totiž ešte nedostali od Finančnej správy potrebnú certifikáciu. Generálny riaditeľ Sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík z Finančnej správy Ladislav Hanniker však na včerajšom HNClube podnikateľom odporučil zmeniť dodávateľa.


Príliš krátky čas
Na to, aby firma mohla nabehnúť na nový systém, potrebuje spraviť dva kroky. Na jednej strane musí ona sama požiadať Finančnú správu o odpojenie starej pokladnice, ako aj o certifikát na pokladnicu s eKasou. Zároveň si musí zaobstarať zariadenie, čím umožní samotnú komunikáciu s daniarmi a ukladanie informácií. To však musí tiež získať certifikáciu od Finančnej správy. No a tam nastal problém a na trhu je tak nedosta

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.