Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2019, 00:00

Na investovanie stačí aj 20 eur

Slováci stále neobjavili investovanie, na účtoch v bankách pritom prichádzajú o peniaze.

Na investovanie stačí aj 20 eur
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Slováci každý rok prichádzajú o kus svojich úspor. Veľká časť ich totiž má na účtoch v bankách s príliš nízkym úrokom, ktorý nevyváži ani infláciu. Vlani boli priemerné úrokové sadzby vkladov na úrovni 0,6 percenta, inflácia však dosiahla 2,5 percenta. To znamenalo, že rovnaká suma peňazí mala v roku 2018 o 2,5 percenta menšiu hodnotu a v konečnom dôsledku tak ľudia prišli takmer o dve percentá zo svojich úspor v bankách. Riešením je investovanie, tomu však Slováci stále neprišli na chuť.


Slováci premrhali príležitosť
V posledných rokoch pritom na Slovensku platy rástli rýchlym tempom a ľudia tak mali k dispozícii väčšiu sumu peňazí. Ako však upozornil riaditeľ Asociácie obchodníkov s cennými papiermi Róbert Kopál, Slováci tieto dobré roky premenili skôr na spotrebu ako na úspory. Tie im oproti iným krajinám rástli veľmi málo. „Slováci doby hojnosti využili na to, aby išli do zadlženosti, ku

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.