Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2019, 00:00

Neférové zvýhodňovanie firiem na trhu neobstojí

Etika v podnikaní a morálne zásady by mali byť prirodzenou súčasťou biznisu. Je to tak? Z praxe máme často dojem, že v dnešnom svete upriamenom na súťaž v číslach a na výkon sú etické normy skôr záťažou.

Neférové zvýhodňovanie firiem na trhu neobstojí
Zdroj: Dreamstime

Stav zodpovedného podnikania už dlhé roky sleduje Slovenská obchodná a priemyselná komora. Po tom, ako nedávno ovenčila dvoch víťazov 17. ročníka Veľkej ceny SOPK za etiku v podnikaní, odovzdala aj 18 čestných uznaní ďalším účastníkom súťaže. Piatim z nich sme položili dve otázky: 1. Aké majú vaši zamestnanci možnosti navrhovať zlepšenia v oblasti etiky? 2. Aké nedostatky vidíte v slovenskom podnikateľskom prostredí a čo by ste z hľadiska etiky, keby ste mali tie páky, zmenili ako prvé? Pozrite si, ako odpovedali.

Ľudovít Francl, generálny riaditeľ Thyssenkrupp rothe erde Slovakia


1. Problematika etiky v podnikaní je naozaj veľká. Najmä v prostredí náchylnom na zákulisné dohovory, úplatky, rodinkárstvo. Náš koncern v tomto smere podniká na všetkých úrovniach kroky na ich odstránenie. Dôležité je, aby tým všetci zamestnanci žili a problémy chápali a vnímali. Potrebujeme, aby naši zamestnanci boli schopní a ochotní prijímať vlastné rozhodnutia na základe jasných princípov. Naše heslo je: radšej neprijmeme zákazku alebo benefit, ak je za nimi skryté riziko porušenia etických alebo compliance noriem. Dôležitý je však osobný príklad vedúcich. Preto máme vo firme compliance manažérov a dôverníkov. No myslím si, že každá firma je len zrkadlom spoločnosti, v ktorej žijeme. Ľudia, občania, zamestnanci často len nasledujú príklady z denného života spoločnosti, firmy a rodiny. Celkovo je to nikdy sa nekončiaci proces, kde je nám jasná anamnéza, ale forma terapie je dlhodobá.


2. Zodpovedné podnikanie pokrýva nielen úplatkárstvo, ale napríklad i ekológiu a ďalšie. Štátne orgány majú dostatok možností a spôsobov, ako donútiť firmy k ich dodržiavaniu. Musia sa len využiť. Ak sa však nebude dôsledne vyžadovať dodržiavanie týchto noriem rovnako od všetkých, ťažko spravíme nápravu. Súčasne je potrebné nájsť správnu rovnováhu medzi možným a nutným. Niekedy mám dojem, že niektoré úrady si viac všímajú väčšie podniky pod heslom „veď na to majú“ a iné od spriaznených duší nechávajú bokom. Určite by som zmenil hodnotové systémy na kontrolných orgánoch: treba prudko zvýšiť platy rozhodujúcich zamestnancov štátu. Paralelne prudko zvýšiť represívne možnosti a sankcie voči týmto zamestnancom. Činiteľom musí byť jasné, že neetické podnikanie sa nevypláca ani im osobne. Povedzme si pravdu, že v podnikateľskej sfére sú vyššie platy rozhodujúcich ľudí ako v štátnom sektore. Ako je však možné, že sa ľudia tak derú do politiky za oficiálne nižší plat? V inštitúciách máme veľa teoretikov a nasledovníkov, ale málo praktikov so skúsenosťami. Dobrému úradníkovi sa proste musí oplatiť byť do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.