Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2019, 19:58

Poznáme najlepšie rodinné firmy roka 2019, pozrite si víťazov Ceny Petra Slavomíra Kompiša

Ceny sa udeľovali v troch kategóriách.

Poznáme najlepšie rodinné firmy roka 2019, pozrite si víťazov Ceny Petra Slavomíra Kompiša
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Hospodárske noviny vyhlásili víťazov tretieho ročníka Ceny Petra Slavomíra Kompiša, ktorá oceňuje najlepšie rodinné firmy na Slovensku.

Slávnostné vyhlásenie sa uskutočnilo za účasti exkluzívneho partnera ČSOB, hlavného partnera Deloitte a partnera Bisnode dňa 28. 5. 2019 v hoteli Château Appony v Oponiciach neďaleko Nitry.

Spoločne ocenili najlepšie rodinné firmy na Slovensku v nasledujúcich kategóriách:

  • 1. kategória: Spoločnosť s obratom do 2 miliónov eur
  • 2. kategória: Spoločnosť s obratom nad 2 miliónov eur
  • 3. kategória: Online hlasovanie verejnosti

Ocenené spoločnosti:

1. kategória: Spoločnosť s obratom do 2 miliónov eur
Víťaz: Cryoniq

Cryoniq sa zaoberá výrobou zariadení na kryoterapiu a založil ju Tomáš Marušic, keď sa mu v spoločnosti, v ktorej pracoval nepodarilo presadiť svoje vedomosti. Osamostatnil sa a spolu s mladším bratom a medzinárodným tímom vytvorili prototyp prístroja na kryoterapiu. Nápad zaujal, podarilo sa im získať potrebné financie a dnes svoje zariadenia vyvážajú do Európy, Austrálie či USA.

2. kategória: Spoločnosť s obratom nad 2 miliónov eur
Minit Slovakia

Stánky s práve upečenými koláčikmi pozná asi každý. Koncept si zakladateľ František Ambrovics priniesol na prelome tisícročí z Maďarska pod názvom Fornetti. Pred dvoma rokmi sa však osamostatnil a spolu so synom a synovcom pracujú na rozvoji firmy Minit. Minulý rok začali expandovať do Rakúska.

3. kategória: Online hlasovanie verejnosti

Team-Soft

História softvérovej firmy Team-Soft sa začal písať už v roku 1995. Na začiatku si jej zakladateľ Ladislav Bartoš nemyslel, že by sa niekedy stala rodinnou spoločnosťou, dnes v nej však pracujú takmer všetci. Venuje sa riešeniam pre podnikové informačné systémy, ale tiež vyvíjajú rôzne doplnkové nástroje k systémom, ktoré podniky často využívajú.

Fórum o generačnej výmene

Slávnostné vyhlásenie sprevádzalo fórum o výzve, ktorá je pre slovenské firmy obzvlášť aktuálna, a to generačná výmena.

Spolu s nominovanými spoločnosťami diskutovali šéfredaktorka Hospodárskych novín Marcela Šimková, Helena Petrusová z firmy Agrokarpaty, ktorá zvíťazila v minulom ročníku, konateľ ČSOB Advisory Michal Magic, Patrik Ferko, ktorý je riaditeľom auditu v Deloitte a Martin Púš, marketingový manažér spoločnosti Bisnode.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.